تقریبا اکثر مردم دنیا دوست دارند به نحوی از آینده و سرنوشت خودشون باخبر شوند. از سرانجام کاری که می خواهند شروع بکنند، از نتیجه تصمیمی که می گیرند و قدم در مسیر تازه ای که می گذراند آگاه شوند. اینکه تصویری از آینده داشته باشید و با خیالی راحت و نگرانی کمتری در مسیر سرنوشت قدم بردارید شما رو برای یافتن راهی برای پیش بینی و باخبر شدن از آینده تشویق نمی کند؟

انسان ها از قدیم الایام در پی یافتن روش هایی برای رازگشایی از فرداها و پیش بینی اتفاقات آینده بوده و هستند. هر تمدنی را در سرتاسر دنیا بررسی کنید، از قدیم تا به الان هر یک به شیوه ای درصدد پیشگویی آینده بوده اند و البته هنوز هم هستند افرادی که از طریق رصد ستارگان، خورشید، مه و رفتار حیوانات در طبیعت سعی در پیشگویی دارند.

از جمله روش هایی که برای افراد برای باخبر شدن از سرنوشت و تقدیری که برایشان رقم زده شده می توان به فال هایی نظیر فال قهوه، فال تاروت، فال شمع، فال چای و فال حافظ که به دلایلی که در ادامه ذکر خواهیم کرد جزئی از باور و فرهنگ ما ایرانی هاست.

بیشتر از هر فال دیگری فال حافظ اصل یا فال حافظ اصلی برای پیش بینی پیشامدها و پیشگویی فردا در مراسم های سنتی نظیر شب یلدا و دیگر مراسم ملی و سنتی نزد ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

فال حافظ واقعی چنان ریشه عمیقی در فرهنگ و رسوم ما ایرانی ها دارد که سبب شده علاوه بر نسخه های چاپی مرسوم مثل دیوان حافظ کلاسیک که احتمالا در خانه اغلب ما وجود دارد، این فال پرطرفدار ایرانی در قالب فال حافظ آنلاین، فال حافظ صوتی با صدای استاد هوشنگ ابتهاج در دسترس همگان قرار گیرد.

ممکن است در شرایط مختلفی نیاز به تفال به حافظ داشته باشید ولی دیوان حافظ کتابی در دسترس شما نباشد. می توانید از سایت فال حافظ آنلاین کمک بگیرید و اگر مثل من اهل گرفتن فال روزانه هستید یکی از اپلیکیشن های فال حافظ رو روی گوشی موبایل خود نصب کنید تا به راحتی و در هر زمان و مکانی با باز کردن اپ فال حافظ حافظ بگیرید.

فال حافظ آنلاین

تفال به حافظ از چه زمانی مرسوم شد؟

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ به چند ساعت پس از مرگ وی برمی گردد. قضیه از این قرار بود که عده ای حافظ را نامسلمان خوانده و با دفن پیکر او در مصلی (قبرستان مسلمانان) مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این اختلاف از خود حضرت حافظ کمک می گیرند به این ترتیب که غزل های دیوان حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این غزل ها را به تصادف جدا می کند، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت/ من و شراب فرح بخش و یار حور
سرشت گدا چرا نزند لاف سلطنت امروز / که خیمه سایه ابرست و بزمگه لب
کشت چمن حکایت اردیبهشت می گوید / نه عارف است که نسیه خرید و نقد
بهشت وفا مجوی ز دشمن که پرتوی ندهد / که شمع صومعه افروزی از چراغ
کنشت به می عمارت دل کن که این جهان خراب / برآن سر است که از خاک ما
بسازد خشت مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که آگه است که تقدیر
برسرش چه نوشت قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناه است می رود به بهشت

کی فال حافظ بگیریم؟

کی فال حافظ بگیریم؟ بهترین زمان برای گرفتن فال حافظ چه زمانی است ؟ فال حافظ زمان و مکان ندارد. گرفتن فال حافظ در زمان‌های مشخصی مانند شب یلدا، نوروز و بعد از سال تحویل، بخشی از فرهنگ ایرانی ماست؛ اما نه زمان خاصی، نه مکان مشخصی و نه مقدار از پیش تعیین شده‌ای برای فال حافظ ثبت نشده است. هر چه قدر که به دلتان می‌نشیند، به شما آرامش می‌دهد، فال حافظ بگیرید؛ روزانه، هفتگی یا ماهانه. درباره برخی موارد مثل استخاره با قرآن ، به زمان‌های خاصی اشاره شده است، ولی در مورد فال حافظ چنین ادعایی صحت ندارد.

فال حافظ روزانه: بسیاری از اپلیکیشن‌ها برای هر روز به صورت تصادفی فالی را انتخاب کرده و به عنوان فال حافظ آن روز در اختیار شما می‌گذارند.
فال حافظ شب یلدا: رسم است که در این شب مسن‌ترین فرد جمع یا کسی که از ادبیات سر درمی‌آورد، فال حافظ را از طریق کتاب برای سایرین بگیرد.
فال حافظ نوروز: بعد از سال تحویل، بسیاری از خانواده‌ها دیوان حافظ را می‌گشایند تا درباره حالشان در سال جدید پرس‌و‌جو کنند.

نحوه گرفتن فال حافظ

درباره اصول و شرایط گرفتن فال حافظ درست و حتی نحوه باز کردن دیوان حافظ، گفته‌های بسیاری وجود دارد:

  1. مثل این که بعد از گرفتن وضو و خواندن حمد و سوره برای شادی روان شاعر، فال بگیرید و دیوان را باز کنید.
  2. عده‌ای دیگر به نحوه گرفتن کتاب و باز کردن آن توجه خاصی دارند و می‌گویند دیوان را باید در حالی که در دست چپ نگه داشته‌اید، با دست راست باز کنید. در دست چپ قرار بگیرد تا به قلب نزدیک باشد و با دست دیگر باز شود.
  3. اما به مرور زمان با زیاد شدن فال‌های ورقه‌ای و حالا فال‌های آنلاین که روی گوشی‌های موبایل در قالب آپلیکیشن و در سایت‌ها قابل دسترسی هستند، دیگر شیوه در دست گرفتن و نحوه باز کردن دیوان حافظ اهمیت ندارد. کافی است در دل خودتان نیت کنید و دکمه را بزنید تا فال شما باز شود.

قسم دادن حافظ به شاخه نبات(معشوقه حافظ)

قسم دادن حافظ به شاخه نبات که گفته می‌شود، معشوقه حافظ بوده ولی در بررسی‌های تاریخی ثابت نشده و وعده دادن به روشن کردن شمع بر سر مزار حافظ هم در زمان نیت کردن مرسوم بوده که بیش از هر چیز به اعتقادات هر فردی بستگی دارد. اگر اهل سفر به شیراز هستید و می‌توانید ادای دین کنید، روشن کردن شمع، ایده خوبی است.

نحوه باز کردن دیوان حافظ

با همه آنچه گفته شد، اگر به شیوه کلاسیک و با باز کردن دیوان حافظ فال می‌گیرید، اولین غزل سمت راست فال شماست. اگر از دیوانی استفاده می‌کنید که در هر صفحه یک غزل چاپ شده، غزل سمت راست فال اصلی شما و غزل سمت چپ، شاهد فال شما به حساب می‌آید. اگر از دیوانی استفاده می‌کنید که اشعار بدون فاصله و پشت سر هم ردیف شده‌اند، اگر صفحه باز شده در نیمه یک غزل قرار داشت، باید یک صفحه به عقب برگردید و از ابتدای اولین غزل شروع کنید. غزل بعدی هم شاهد فال شماست. شما می‌توانید از به اشعار حافظ برای باخبر شدن از احساس طرف مقابل خود ، پرس و جو درباره کار یا هر نیتی که دارید، تفال بزنید.

منظور از شاهد فال حافظ چیست؟

گاهی ممکن است غزلی که باز می‌شود و فالی که می‌آید با نیت شما هم خوانی نداشته باشد یا میان ابیات آن غزل نتوانید چیزی وصف الحال خود پیدا کنید. در چنین مواقعی باید شاهد فال یا همان غزل بعدی بروید و از میان ابیات آن نیت خودتان را بیابید. در یک روایت گفته می‌شود، دو بیت اول از غزل بعدی، شاهد فال شماست؛ اما روایت دیگری هم وجود دارد که می‌گوید ابیات یک، سه یا پنج نقش شاهد را ایفا می‌کنند و باید ببینید از میان این سه بیت کدام یک می‌تواند جوابگوی نیت شما باشد.

جمع بندی

همچون تمام کارهای احساسی و اعتقادی دنیا، گرفتن فال حافظ و جواب گرفتن از آن به شخص شما و اعتقاداتتان بستگی دارد. اگر اعتقاد محکمی به این شاعر سرزمین خود دارید و به زبان شعری‌اش باور دارید، در لحظه‌های خاص و سرنوشت ساز زندگی با ابیاتی که درس زندگی می‌دهند، به کمک شما خواهد آمد و حداقل آرامش‌بخش روح و روان شما خواهد بود. شیوه گرفتن فال از کلاسیک و سنتی تا مدرن و امروزی با قسم و بی قسم به اعتقادات شخصی شما بستگی دارد و هیچ قانون مصوبی وجود ندارد که رعایت نکردن و نادیده گرفتن آن خدشه‌ای به فال شما و حال شما وارد کند.

کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی:

«ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

برای ⭐گرفتن فال حافظ صوتی⭐ ابتدا نیت کرده و سپس روی دکمه کلیک بفرمایید تا غزل و تعبیر آن به نمایش در بیاید.

نیت کرده ، دکمه را بزنید.

♈ فال حافظ آنلاین متولدین فروردین

غزل شماره: ۲

صلاح کار کجا و من خراب کجا
ببین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا
دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
کجاست دیر مغان و شراب ناب کجا
چه نسبت است به رندی صلاح و تقوا را
سماع وعظ کجا نغمه رباب کجا
ز روی دوست دل دشمنان چه دریابد
چراغ مرده کجا شمع آفتاب کجا
چو کحل بینش ما خاک آستان شماست
کجا رویم بفرما از این جناب کجا
مبین به سیب زنخدان که چاه در راه است
کجا همی‌روی ای دل بدین شتاب کجا
بشد که یاد خوشش باد روزگار وصال
خود آن کرشمه کجا رفت و آن عتاب کجا
قرار و خواب ز حافظ طمع مدار ای دوست
قرار چیست صبوری کدام و خواب کجا

تعبیر فال حافظ :

رشته ی کار از دستتان رها شده، برای رسیدن به هدف خواب و رویا را کنار بگذار و تقوی پیشه کن. عجله و شتاب نداشته باش، صبور باش، روزگار وصل نزدیک است. دوست را از دشمن تشخیص بده، گذشته ها را فراموش کن و به روشنایی ها بیندیش.❤️فال روزانه❤️

♉ فال حافظ آنلاین متولدین اردیبهشت

غزل شماره: ۴۳۱

لبش می‌بوسم و در می‌کشم می
به آب زندگانی برده‌ام پی
نه رازش می‌توانم گفت با کس
نه کس را می‌توانم دید با وی
لبش می‌بوسد و خون می‌خورد جام
رخش می‌بیند و گل می‌کند خوی
بده جام می و از جم مکن یاد
که می‌داند که جم کی بود و کی کی
بزن در پرده چنگ ای ماه مطرب
رگش بخراش تا بخروشم از وی
گل از خلوت به باغ آورد مسند
بساط زهد همچون غنچه کن طی
چو چشمش مست را مخمور مگذار
به یاد لعلش ای ساقی بده می
نجوید جان از آن قالب جدایی
که باشد خون جامش در رگ و پی
زبانت درکش ای حافظ زمانی
حدیث بی زبانان بشنو از نی

تعبیر فال حافظ :

بسیار انسان نکته سنج و حساس در عین حال تودار و راز دارید. وقت هر کاری را می دانید الان هم زمان خوبی برای انجام کاری که نیت کرده اید نیست. کمی صبر کنید و طاقت داشته باشید. اگر عجله کنید و جلوی زبانتان را نگیرید کارها خراب می شود. به موقع همه چیز رو به راه می شود.☕️فال قهوه☕️

♊ فال حافظ آنلاین متولدین خرداد

غزل شماره: ۴۶۹

انت روائح رند الحمی و زاد غرامی
فدای خاک در دوست باد جان گرامی
پیام دوست شنیدن سعادت است و سلامت
من المبلغ عنی الی سعاد سلامی
بیا به شام غریبان و آب دیده من بین
به سان باده صافی در آبگینه شامی
اذا تغرد عن ذی الاراک طائر خیر
فلا تفرد عن روضها انین حمامی
بسی نماند که روز فراق یار سر آید
رایت من هضبات الحمی قباب خیام
خوشا دمی که درآیی و گویمت به سلامت
قدمت خیر قدوم نزلت خیر مقام
بعدت منک و قد صرت ذائبا کهلال
اگر چه روی چو ماهت ندیده‌ام به تمامی
و ان دعیت بخلد و صرت ناقض عهد
فما تطیب نفسی و ما استطاب منامی
امید هست که زودت به بخت نیک ببینم
تو شاد گشته به فرماندهی و من به غلامی
چو سلک در خوشاب است شعر نغز تو حافظ
که گاه لطف سبق می‌برد ز نظم نظامی

تعبیر فال حافظ :

خبری را که برایش انتظار کشیده اید بزود می رسد که سرشار از سعادت و سلامت و خوشبختی می باشد. انتظار به سر رسید و الان وقت سلام و خیر مقدم است نه گریه کردن. قدوم یار برای شما بسیار پر خیر و برکت است. دلتان شاد می شود. امیدتان که به یار می نشیند دولت به سراغتان می آید.❤️فال شمع❤️

♋ فال حافظ فردا متولدین تیر

غزل شماره: ۲۱۱

دوش می‌آمد و رخساره برافروخته بود
تا کجا باز دل غمزده‌ای سوخته بود
رسم عاشق کشی و شیوه شهرآشوبی
جامه‌ای بود که بر قامت او دوخته بود
جان عشاق سپند رخ خود می‌دانست
و آتش چهره بدین کار برافروخته بود
گر چه می‌گفت که زارت بکشم می‌دیدم
که نهانش نظری با من دلسوخته بود
کفر زلفش ره دین می‌زد و آن سنگین دل
در پی اش مشعلی از چهره برافروخته بود
دل بسی خون به کف آورد ولی دیده بریخت
الله الله که تلف کرد و که اندوخته بود
یار مفروش به دنیا که بسی سود نکرد
آن که یوسف به زر ناسره بفروخته بود
گفت و خوش گفت برو خرقه بسوزان حافظ
یا رب این قلب شناسی ز که آموخته بود

تعبیر فال حافظ :

ذات و طینتی زیبا داری و همیب برای معرفی تو کافی است. احتیاج به آراستن ظاهر نیست. اعتماد به نفس خود را تقویت کن. هر کس که تو را انتخاب کند عاشق طینتت می شود. تو هم ارزشمندتر از آن هستی که بخواهی خود را خیلی راحت به کسی معرفی کنی.❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال حافظ فردا متولدین مرداد

غزل شماره: ۴۴۷

بیا با ما مورز این کینه داری
که حق صحبت دیرینه داری
نصیحت گوش کن کاین در بسی به
از آن گوهر که در گنجینه داری
ولیکن کی نمایی رخ به رندان
تو کز خورشید و مه آیینه داری
بد رندان مگو ای شیخ و هش دار
که با حکم خدایی کینه داری
نمی‌ترسی ز آه آتشینم
تو دانی خرقه پشمینه داری
به فریاد خمار مفلسان رس
خدا را گر می‌دوشینه داری
ندیدم خوشتر از شعر تو حافظ
به قرآنی که اندر سینه داری

تعبیر فال حافظ :

کمی نصیحت پذیر باش و فقط حرف خودت را نزن. تو که دلت مثل آفتاب روشن است و مثل آیینه صاف، پس چرا با بدان نشست و برخاست داری. چرا می خواهی با سرنوشت خود بجنگی. آه و ناراحتی اطرافیانت را ببین و به آنها هم توجه کن و توکل به خدا و قرآن نما.❤️فال پی ام سی ❤️

♍ فال حافظ فردا متولدین شهریور

غزل شماره: ۴۵۸

ای دل آن دم که خراب از می گلگون باشی
بی زر و گنج به صد حشمت قارون باشی
در مقامی که صدارت به فقیران بخشند
چشم دارم که به جاه از همه افزون باشی
در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن
شرط اول قدم آن است که مجنون باشی
نقطه عشق نمودم به تو هان سهو مکن
ور نه چون بنگری از دایره بیرون باشی
کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش
کی روی ره ز که پرسی چه کنی چون باشی
تاج شاهی طلبی گوهر ذاتی بنمای
ور خود از تخمه جمشید و فریدون باشی
ساغری نوش کن و جرعه بر افلاک فشان
چند و چند از غم ایام جگرخون باشی
حافظ از فقر مکن ناله که گر شعر این است
هیچ خوشدل نپسندد که تو محزون باشی

تفسیر فال حافظ :

دعایتان فقط برای رسیدن به مال و ثروت است ولی بدانید شما ثروتی دارید که شاید دیگران حسرت آن را داشته باشند و آن نعمت سلامتی است. برای رسیدن به مقصود باید خطرها را به جان خرید. زیرک باشید و از اطرافتان غافل نشوید. بیشتر به تکامل روحی خودتان بپردازید و حرص ایام و مادیات را نخورید.❤️فال هفتگی عشق❤️

♎ فال حافظ صوتی متولدین مهر

غزل شماره: ۱۴۴

به سر جام جم آن گه نظر توانی کرد
که خاک میکده کحل بصر توانی کرد
مباش بی می و مطرب که زیر طاق سپهر
بدین ترانه غم از دل به در توانی کرد
گل مراد تو آن گه نقاب بگشاید
که خدمتش چو نسیم سحر توانی کرد
گدایی در میخانه طرفه اکسیریست
گر این عمل بکنی خاک زر توانی کرد
به عزم مرحله عشق پیش نه قدمی
که سودها کنی ار این سفر توانی کرد
تو کز سرای طبیعت نمی‌روی بیرون
کجا به کوی طریقت گذر توانی کرد
جمال یار ندارد نقاب و پرده ولی
غبار ره بنشان تا نظر توانی کرد
بیا که چاره ذوق حضور و نظم امور
به فیض بخشی اهل نظر توانی کرد
ولی تو تا لب معشوق و جام می خواهی
طمع مدار که کار دگر توانی کرد
دلا ز نور هدایت گر آگهی یابی
چو شمع خنده زنان ترک سر توانی کرد
گر این نصیحت شاهانه بشنوی حافظ
به شاهراه حقیقت گذر توانی کرد

تفسیر فال حافظ :

جوانیت را به نحو احسن بگذران خوش باش نه آن که در پی اش غم باشد. رسیدن به مراد بسیار سهل است به شرط اینکه غلام خدا باشی و گدایی در خانه ی او را بکنی. به سفری می روی که بسیار سودمند است. در کارت طمع نباشد وگرنه کارها را خراب می کنی بسیار خوش شانسی و دست به هر چه بزنی طلا می شود.❤️فال ماهانه❤️

♏ فال حافظ صوتی متولدین آبان

غزل شماره: ۳۰۵

به وقت گل شدم از توبه شراب خجل
که کس مباد ز کردار ناصواب خجل
صلاح ما همه دام ره است و من زین بحث
نیم ز شاهد و ساقی به هیچ باب خجل
بود که یار نرنجد ز ما به خلق کریم
که از سؤال ملولیم و از جواب خجل
ز خون که رفت شب دوش از سراچه چشم
شدیم در نظر ره روان خواب خجل
رواست نرگس مست ار فکند سر در پیش
که شد ز شیوه آن چشم پرعتاب خجل
تویی که خوبتری ز آفتاب و شکر خدا
که نیستم ز تو در روی آفتاب خجل
حجاب ظلمت از آن بست آب خضر که گشت
ز شعر حافظ و آن طبع همچو آب خجل

تفسیر فال حافظ :

از کار زشتی که انجام داده ای بسیار خجالت زده هستی. منتظر بقیه سرنوشت خود باش که هرچه صلاح باشد همان خواهد شد. خودت را بی تفاوت نشان نده ثابت کن از کار که کرده ای خجالت زده هستی. ذات خوبی داری پس به درونت رجوع کن و سیای و ظلمت را از دلت بدر کن و بگذار دلت همچون آب صاف شود.❤️فال سال ۱۴۰۱❤️

♐ فال حافظ صوتی متولدین آذر

غزل شماره: ۲۶۵

برنیامد از تمنای لبت کامم هنوز
بر امید جام لعلت دردی آشامم هنوز
روز اول رفت دینم در سر زلفین تو
تا چه خواهد شد در این سودا سرانجامم هنوز
ساقیا یک جرعه‌ای زان آب آتشگون که من
در میان پختگان عشق او خامم هنوز
از خطا گفتم شبی زلف تو را مشک ختن
می‌زند هر لحظه تیغی مو بر اندامم هنوز
پرتو روی تو تا در خلوتم دید آفتاب
می‌رود چون سایه هر دم بر در و بامم هنوز
نام من رفته‌ست روزی بر لب جانان به سهو
اهل دل را بوی جان می‌آید از نامم هنوز
در ازل داده‌ست ما را ساقی لعل لبت
جرعه جامی که من مدهوش آن جامم هنوز
ای که گفتی جان بده تا باشدت آرام جان
جان به غم‌هایش سپردم نیست آرامم هنوز
در قلم آورد حافظ قصه لعل لبش
آب حیوان می‌رود هر دم ز اقلامم هنوز

تفسیر فال حافظ :

به عاقبت کاری که می کنی بیاندیش. عده ای می خواهند از شما سوء استفاده کنند. تو هنوز تجربه کافی نداری برای همین ممکن است راه خطا بروی و ظاهربین هستی و همه چیز را بر مبنای ظاهر آن می سنجی. از خدا بخواه تا سلامتی به تو بدهد و تو هم عبادت خدا را به جا آوری.☕️فال چای☕️

♑ فال حافظ با تفسیر دقیق متولدین دی

غزل شماره: ۲۵۶

نصیحتی کنمت بشنو و بهانه مگیر
هر آن چه ناصح مشفق بگویدت بپذیر
ز وصل روی جوانان تمتعی بردار
که در کمینگه عمر است مکر عالم پیر
نعیم هر دو جهان پیش عاشقان بجوی
که این متاع قلیل است و آن عطای کثیر
معاشری خوش و رودی بساز می‌خواهم
که درد خویش بگویم به ناله بم و زیر
بر آن سرم که ننوشم می و گنه نکنم
اگر موافق تدبیر من شود تقدیر
چو قسمت ازلی بی حضور ما کردند
گر اندکی نه به وفق رضاست خرده مگیر
چو لاله در قدحم ریز ساقیا می و مشک
که نقش خال نگارم نمی‌رود ز ضمیر
بیار ساغر در خوشاب ای ساقی
حسود گو کرم آصفی ببین و بمیر
به عزم توبه نهادم قدح ز کف صد بار
ولی کرشمه ساقی نمی‌کند تقصیر
می دوساله و محبوب چارده ساله
همین بس است مرا صحبت صغیر و کبیر
دل رمیده ما را که پیش می‌گیرد
خبر دهید به مجنون خسته از زنجیر
حدیث توبه در این بزمگه مگو حافظ
که ساقیان کمان ابرویت زنند به تیر

تفسیر فال حافظ :

فکر می کنی همیشه جوان خواهی ماند و هیچ وقت پیر نمی شوی. به نصیحت های پیران گوش کن دوستانت تو را فقط برای خوشی می خواهند به دردهایت گوش نمی دهند. توقع خود را پایین بیاور. اشتباهات خود را گردن کسان دیگر مینداز، توبه کن تا به آرزوهای مادی خود برسی.❤️فال عطسه❤️

♒ فال حافظ با تعبیر دقیق متولدین بهمن

غزل شماره: ۳۶۹

ما ز یاران چشم یاری داشتیم
خود غلط بود آن چه ما پنداشتیم
تا درخت دوستی بر کی دهد
حالیا رفتیم و تخمی کاشتیم
گفت و گو آیین درویشی نبود
ور نه با تو ماجراها داشتیم
شیوه چشمت فریب جنگ داشت
ما غلط کردیم و صلح انگاشتیم
گلبن حسنت نه خود شد دلفروز
ما دم همت بر او بگماشتیم
نکته‌ها رفت و شکایت کس نکرد
جانب حرمت فرونگذاشتیم
گفت خود دادی به ما دل حافظا
ما محصل بر کسی نگماشتیم

تفسیر فال حافظ :
امیدتان به دیگران برای کمک بی جهت بوده و حال تنها مانده اید هر چند که همه قول یاری و کمک به شما داده بودند. گول حرف و ظواهر فریبند ی آنها را خوردید اما الان هم دیر نیست اگر کمی همت کنید به تنهایی هم می توانید کارهایتان را به انجام برسانید.❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال حافظ پیشگویی متولدین اسفند

غزل شماره: ۲۹۲

قسم به حشمت و جاه و جلال شاه شجاع
که نیست با کسم از بهر مال و جاه نزاع
شراب خانگیم بس می مغانه بیار
حریف باده رسید ای رفیق توبه وداع
خدای را به می‌ام شست و شوی خرقه کنید
که من نمی‌شنوم بوی خیر از این اوضاع
ببین که رقص کنان می‌رود به ناله چنگ
کسی که رخصه نفرمودی استماع سماع
به عاشقان نظری کن به شکر این نعمت
که من غلام مطیعم تو پادشاه مطاع
به فیض جرعه جام تو تشنه‌ایم ولی
نمی‌کنیم دلیری نمی‌دهیم صداع
جبین و چهره حافظ خدا جدا مکناد
ز خاک بارگه کبریای شاه شجاع

تفسیر فال حافظ :

کاری از دست کسی برنمی آید فقط به خدا توکل کن. کاری کرده ای که نتیجه ای منفی دارد. فقط خداست که می تواند تو را از ورطه ی خطر نجات بخشد. دست به دعا بردار و مطیع درگاه حق باش به مرحمت خدا همه چیز روبراه می شود.❤️ فال تاروت ❤️